BEMUTATKOZÁS

Üdvözöljük az ECOCARITAS Egyesület honlapján!

2002-ben egy világjáró, természetbarát csoport úgy döntött, hogy közös céljaik hatékonyabb elérése érdekében egyesületet alapítanak.
A neve: Ecocaritas.

A jellege: Nemzetközi, Karitatív, Közhasznú, Környezetvédelmi
Tevékenysége és célja:
- Részvétel a helyi és globális környezetvédelmi problémák megoldásában,
- Környezetvédelmi felmérések, tanulmányok és tervek készítése,
- Szaktanácsadás környezetvédelmi beruházások előkészítésénél,
- Természettudományos kutatások,
- Természeti katasztrófák esetén mentési feladatok ellátása,
- A világ hátrányos helyzetű régióiban történő segítségnyújtás, adományközvetítés

Tagjaink: magyar magánszemélyek

Egyesületünknek nincs állandó főállású alkalmazottja. Tagjaink a szabadidejüket fordítják a céljaink eléréséhez szükséges projektek megvalósítására. A pályázati programok megvalósítása során több főállású munkatárs is dolgozik a program ideje alatt.

Egyesületünk olyan környezetvédelmi projektek megvalósításával foglalkozik, melyek a lakosság környezettudatosságának növelését, környezeti szemléletformálást, a környezet állapotának javítását, a megújuló energiaforrásokról szóló ismeretek és technológiáinak terjesztését, az ökoturizmussal kapcsolatos fejlesztéseket, üzleti beruházások környezetvédelmi vizsgálatát, települési környezetvédelmi és fejlesztések és kapcsolódó programok megvalósítását, azaz a környezeti érdekekért való fellépést célozzák. Tevékenységünk ma már kiterjed a Kárpátok folyóvízi és ártéri rendszereinek védelmére, a veszélyeztetett élőhelyek és fajok megóvására, az éghajlatváltozás elleni küzdelemre és a lakosság környezettudatosságának növelésére. Szervezetünk kiemelt céljai közé tartozik a környezetvédelemmel kapcsolatos kommunikáció és a társadalmi szerepvállalásban való részvétel erősítése. Munkánk során együttműködünk a természetvédelmi és vízügyi hatóságokkal, hazai és nemzetközi civil szervezetekkel, az üzleti élet képviselőivel, valamint a helyi lakossággal.
Közhasznú tevékenységeink kiadásait természetes- és jogi személyek adományaiból, pályázati forrásokból, valamint gazdasági és szakmai tanácsadói tevékenységekből fedezzük.

2023. Copyright - Ecocaritas